Dzieci dowiedziały się, że Kamishibai to teatr ilustracji, obrazkowy, wywodzący się z Japonii. Wysłuchały i obejrzały japońską opowieść, która była wstępem do stworzenia własnej legendy o Lubieszce. »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" filię w Mieszkowie odwiedziły dzieci z klasy IIa. W czasie warsztatów dzieci miały okazje dowiedzieć się czym jest japoński teatrzyk Kamishibai, jaka jest jego historia i jakiego "zaklęcia" trzeba użyć, by się otworzył. »

W poniedziałkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", tym razem reporterskie. Warsztaty prowadziła Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Uczniowie z klas siódmych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach reporterskich w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Młodzież poznała historię fotografii za pośrednictwem różnych rodzajów aparatów wykorzystywanych na przestrzeni lat, począwszy od camery obscura, poprzez aparaty na kliszę, polaroidy, a skończywszy na najnowszych aparatach cyfrowych. »

Kolejne warsztaty z projektu "Legendoczytacze na szlaku", tym razem reporterskie, odbyły się w środę w bibliotece w Wilkowyi. Dziewczynki z Niepublicznej Szkoły Zaradni Odważni Oryginalni miały profesjonalną lekcję fotografii, którą prowadziła Ula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

W poniedziałek filii w Golinie odbyły się warsztaty reporterskie, zrealizowane w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Uczestnicy warsztatów poznali historie fotografii. Obejrzeli: aparat skrzynkowy, kamerę Obskura, aparat do fotografii otworkowej, polaroid, lustrzankę. »

W poniedziałkowe przedpołudnie klasa II d wzięła udział w warsztatach kamishibai, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku".
Kamishibai to teatr obrazkowy, ilustracji, z którym dzieci zetknęły się po raz pierwszy.
»

Grupa dzieci wzięła udział w warsztatach reporterskich, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", odbywających się w filii nr 3. Warsztaty poprowadziła Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Mieszkowy, szparkowy i lustrzanka to część aparatów fotograficznych, które zaprezentowała w czasie warsztatów reporterskich w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" Ula Ziober. »