Legendy na warsztatach

Legendy na warsztatachGrupa dzieci wzięła udział w warsztatach reporterskich, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", odbywających się w filii nr 3. Warsztaty poprowadziła Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu.

Tematem przewodnim spotkania była fotografia, począwszy od historii, a kończąc na rodzajach aparatów fotograficznych.
Uczestnicy dowiedzieli się kiedy powstało pierwsze zdjęcie i ile czasu potrzeba było na jego wykonanie i obrobienie, poznali rodzaje aparatów fotograficznych. Potem sami stworzyli reportaż zdjęciowy do legendy "O Dziedzicu Jarocina zamienionego w kamień".

Wydarzenie w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodądzych z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.