W poniedziałkowe popołudnie, w filii nr 3 odbyły się warsztaty historyczne w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty poprowadziły panie, Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego W Jarocinie i Marta Pakulska z jarocińskiej biblioteki.»
W filii nr 2 odbyły się warsztaty "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Zajęcia polegały na stworzeniu questu o tematyce niepodległościowej dotyczącej naszego regionu - Ciświcy.»
Pierwsze warsztaty w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" dotyczyły stworzenia questu o tematyce niepodległościowej dotyczącej Witaszyc.»
Pierwsze warsztaty w ramach kolejnego projektu za nami. Tym razem dzieci będą współtworzyć questy po swoich miejscowościach, których tłem będzie tematyka historyczna nawiązaująca do odzyskania przez Polskę niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Questy znajdą się w aplikacji mobilnej swtorzonej w zeszłym roku.»
Tradycją już jest, że grupy z półkolonii odwiedzają w wakacje bibliotekę, żeby wziąć udział w różnych zabawach. W poniedziałkowe południe zawitały do nas, wraz z opiekunkami, dzieci z Roszkowa. Tym razem bawiliśmy się z legendami.»
Dowolność czytania - hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, miało dosłowny wymiar w filii nr 5 JOK Jarocin. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Szerokim Torem i Muzeum Regionalnym w Jarocinie szukaliśmy dziedzica zaklętego w kamień.»
Zgodnie z hasłem Tygodnia Bibliotek "Dowolność czytania" - czytaliśmy jarocińskie legendy za pomocą aplikacji na smartfona. Na zajęciach z klasą V Szkoły Podstawowej nr 2 nie zabrakło też miłych niespodzianek.»
Biblioteka w Cielczy od sześciu lat włącza się do tematycznych nocy organizowanych przez szkołę. Rozpoczynająca ferie zimowe noc z 9/10 lutego przeniosła nas w baśniowo-legendową Krainę Fantazji. Biblioteczny przystanek związany był z opowieściami o miejscowych czarownicach.»