Młodzi dziennikarze

Młodzi dziennikarzeUczniowie z klas siódmych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach reporterskich w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Młodzież poznała historię fotografii za pośrednictwem różnych rodzajów aparatów wykorzystywanych na przestrzeni lat, począwszy od camery obscura, poprzez aparaty na kliszę, polaroidy, a skończywszy na najnowszych aparatach cyfrowych.

Po przypomnieniu legendy o Jarocie młodzież napisała plan wydarzeń, a następnie ruszyła w teren w poszukiwaniu odpowiednich miejsc i rekwizytów do wykonania zdjęć odzwierciedlających legendę. To był czas na inwencję twórczą, której młodzieży nie zabrakło. Powstały świetne zdjęcia, które następnie zostały lekko przerobione za pomocą funkcji dostępnych w telefonach. Efekt pracy naszych warsztatów będzie można wkrótce obejrzeć w JOK-u na specjalnej wystawie prac.

Wydarzenie w ramach projektu  „Legendoczytacze na szlaku" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.