Legenda o Mieszkowie w japońskim teatrzyku

Legenda o Mieszkowie w japońskim teatrzykuW ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" filię w Mieszkowie odwiedziły dzieci z klasy IIa. W czasie warsztatów dzieci miały okazje dowiedzieć się czym jest japoński teatrzyk Kamishibai, jaka jest jego historia i jakiego "zaklęcia" trzeba użyć, by się otworzył.

Prowadząca zajęcia, Maria Ratajczak zaproponowała dzieciom także zabawę w tworzenie historii z użyciem kart oraz… dokończenie legendy "Jak powstał gród Mieszków". Na zakończenie uczestnicy wykonali karty do teatrzyku, ilustrujące opracowaną na nowo legendę. Dzieci z wielkim zaangażowaniem malowały węglem na kolorowych kartkach, które zostaną wydane pod postacią kart do teatrzyku Kamishibai.

Wydarzenie w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.