Jarocińskie legendy w chińskim teatrzyku

Jarocińskie legendy w chińskim teatrzykuW poniedziałkowe przedpołudnie klasa II d wzięła udział w warsztatach kamishibai, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku".
Kamishibai to teatr obrazkowy, ilustracji, z którym dzieci zetknęły się po raz pierwszy.

Obejrzały i wysłuchały opowieści "Ogród Niebios", która była wstępem do stworzenia własnej historii, na podstawie legendy "O Dziedzicu Jarocina zamienionego w kamień". Na czarnych kartkach dzieci rysowały suchymi pastelami współczesną historię legendy zatytułowaną "Tajemniczy głaz", z których powstanie opowieść kamishibai.

Spotkanie w ramach projektu  „Legendoczytacze na szlaku" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.