Reporterki z Witaszyc

Reporterki z WitaszycW poniedziałkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", tym razem reporterskie. Warsztaty prowadziła Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu.

Uczestniczki  poznały historię fotografii, dowiedziały się, jakie są rodzaje aparatów i jak długo trwało dawniej wykonanie jednego zdjęcia. W oparciu o zdobytą wiedzę dziewczynki stworzyły fotograficzny reportaż do legendy o Witaszycach. Na zakończenie prowadząca warsztaty zrobiła uczestniczkom pamiątkowe zdjęcie aparatem polaroid.

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin.