Nie mogąc doczekać się spotkania w realu, kwietniowe spotkanie DKK, zrobiłyśmy na zoomie. »

Z okazji tegorocznego Dnia Książki w naszych bibliotekach można było uraczyć się cytatami z klasyki literatury oraz książkowe prezenty. »

Na dzisiejszej lekcji online z klasą III Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Prusach rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych w naszych domach. »

15 lutego 2021 r. odbyła się promocja książki "Szare wilki z Jarocina" Roberta Ziółkowskiego. Data nieprzypadkowa bo w ten dzień przypada 102. rocznica zakończenia Powstania Wielkopolskiego oraz 152. rocznica urodzin druha komendanta Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego, pierwszego dowódcy powstańców jarocińskich. »

Z okazji Święta Zakochanych w naszych bibliotekach, obok akcji Randka w ciemno z książką, odbyła się druga akcja - czytelnicy, którzy w poniedziałek i wtorek - ostatnie dni karnawału - odwiedzili nasze placówki otrzymali w prezencie książkę "Opowiadania" Jadwigi Podeszwy »

Przez cały luty zapraszamy naszych czytelników na randki w ciemno z książką w naszych bibliotekach. »

Od 1 lutego 2021 zostają przywrócone kary za przetrzymane książki. »

7 miejsce w Polsce i 2 w Wielkopolsce w Rankingu Bibliotek "Rzeczpospolitej" i Instytutu Książki - to nasz wynik na ten trudny 2020 rok! »

Dzisiejszego dnia, tj. 10 grudnia, połączyliśmy z klasą II Szkoły Podstawowej w Magnuszewicach. Tematem naszego spotkania były nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. »