Biblioteka

Dyskusyjny Klub Książki nowy rok rozpoczął od książki "Żona" Meg Wolitzer. Panie widziały ekranizację tej książki, tak więc miałyśmy porównanie książki z filmem. »

Gorący temat ostatnio to e-recepty i posiadanie Profilu Zaufanego. Dlatego też zahaczyliśmy o te kwestie na styczniowym Klubie e-Seniora. »

Odwiedziny w Kamienicy Kultury dostarczyły uczniom klasy III Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie wiele wrażeń. Najpierw aktywnie słuchali bajki o "Złej Gwiazdkowej Czarownicy", potem bawili się oraz malowali ozdoby na choinkę. »

Warsztaty komputerowe Bądź mądry online i Młody fotograf cieszyły się dużym powodzeniem. Nic dziwnego. Dzieci miały okazję przetestować roboty LOFI, drukarkę 3D. Sprawdzono i uzupełniono też ich wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych pod względem ochrony prywatności. »

W Kamienicy Kultury gościliśmy dwie grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Komorzu Przybysławskim. Uczniowie zostali oprowadzeni po nowym budynku i zapoznali się z intrygującymi nazwami pomieszczeń bibliotecznych. »

Ponad 200 osób zebrało się 20 listopada 2019 roku na rynku na otwarciu nowej siedziby filii nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin. Jednak zanim Kamienica Kultury stała się tak wspaniałym miejscem minęło trochę czasu. »

Powrót na górę