Nasza biblioteka znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. »

W wietrzny i deszczowy dzień odwiedzili nas uczniowie kl.3 SP nr 4 aby uczestniczyć w jesiennych zajęciach "Spotkanie w lesie". Dzieci zwiedziły bibliotekę, wysłuchały tytułowego opowiadania i chętnie uczestniczyły w zabawach logicznych oraz ruchowych. »

Na kasztanowych zajęciach integracyjnych w bibliotece byli uczniowie, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. Dzieci brały udział w grach i zabawach, w których liczyła się współpraca i lepsze poznanie koleżanek i kolegów. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Lubini Małej z zaciekawieniem wysłuchały przygód małego jeżyka. Chętnie brały udział w grach i zabawach oraz zajęciach plastycznych. »

W Dniu Borsuka Oddział dla Dzieci odwiedziły Misie Poranne z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek”. Wysłuchały historyjki Reginy Gruchalskiej „Borsuk Mruk”. »

W dniach 30 września i 1 października gościliśmy grupę bibliotekarzy z Piaseczna i bibliotek ościennych, którzy odwiedzili nas w ramach programu "Blisko". »

W Dniu Kropki bibliotekę odwiedzili uczniowie z klas II i III Akademii Dobrej Edukacji. Zapoznano ich z księgozbiorem oraz pracą bibliotekarza. Wysłuchali historię o „Kropce i Kresce” po czym zaproszono ich do zabaw: łączenie kropek, kodowanie i domino. »

Biblioteka wspólnie z Zakładem Gospodarki Odpadami zaprosiła najmłodszych na ekoświętowanie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w 10 aktywnościach, których celem była edukacja ekologiczna. »