We wtorek, w czasie spotkania w bibliotece, Wielkanocne tradycje poznały sześcioletnie "Myszki" z "Marcinka". Dzieci wysłuchały bajeczki, wykonały wielkanocną kurkę z serduszek, wesoło bawiły się z chustą i uczestnicząc w konkurencjach sprawnościowych. »

W poniedziałkowy poranek grupa Misiów z Przedszkola „Marcinek” z Jarocina wzięła udział w pisankowych zajęciach. Dzieciom przeczytano bajkę „Czekoladowe jajka”, zaproszono do kodowania pisanek według kolorów, wielkości oraz podanego rytmu. Na koniec powstały piękne wyklejone pisanki. »

Uczniowie z klasy 1B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie odwiedzili Oddział dla Dzieci. Zapoznano ich z księgozbiorem oraz przedstawiono co należy zrobić aby stać się czytelnikiem biblioteki. »

Na sobotnich warsztatach w bibliotece w parku można było wykonać stroiki wielkanocne, ptaszki ze styropianowych jajek, w oddziale dla dzieci zajączki z papierowych talerzyków oraz pokolorować świąteczne obrazki. »

Dzisiaj odwiedziły Nas dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 z Jarocina. Przygotowano dla Nich świąteczne kodowanie na macie, memory, rozsypanki wyrazowe, puzzle i zakodowane potrawy wielkanocne. »

W poniedziałkowe przedpołudnie czytelnia biblioteki wypełniona byla przedszkolakami z grupy "Pszczółki z Przedszkola Marcinek. »

Uczniowie kl.1-3 SP z Bachorzewa spotkali się na zajęciach kodowania. Dzieci rozwiązywały wiosenne sudoku obrazkowe, zagadkową krzyżówkę, odkodowywały wyrazy i szyfrowały wiadomość do kolegi. Po wysiłku umysłowym rozpoczęły się zabawy ruchowe. »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Cielczy dowiedzieli się w jaki sposób wykorzystać starą książkę, co można z niej zrobic i w jaki sposób wykonać jeżyka. »

W ramach ogólnopolskiej akcji Serce dla Ukrainy nasze biblioteki również "udekorowały się" na niebiesko-żółto!
В рамках загальнонаціональної акції «Серце для України» наші бібліотеки також «оформили» у синьо-жовтих тонах!
»

Krasnale z przedszkola Marcinek wysłuchały wiersza "Wiosna" naśladując ruchy opisane w tekście i wykonały pracę plastyczną - słoneczko z tęczą. W czasie zabaw ruchowych dzieci spacerowały po ścieżce sensoryczne stopy - dłonie oraz wzięły udział w zabawach wiosennych z kartami ruchu. »