W Dniu Kobiet postanowiłyśmy dać wyraz naszej solidarności z dzielnymi kobietami: matkami, siostrami, córkami Ukrainy, które w tym trudnym czasie wojny muszą dawać radę. »

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie wzięli udział w zajęciach online "Ojczysty poznaj na ekranie". Po krótkim wprowadzeniu w tematykę dnia uczniowie rozwiązywali quizy językowe i gwarowe, uzupełniali przysłowia. »

Z okazji "Dnia Kota" w Niepublicznym Przedszkolu w Łuszczanowie, dzieci wysłuchały bajki teatrzyku Kamishibai o tym, jak Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny. »

Koty uwielbiają kartonowe pudła, każdy właściciel kota pewnie nie raz się o tym przekonał, kiedy to jego kocur próbował „zwiedzić”, wcisnąć się do (nawet najmniejszego) pudełka po przesyłce, czy kupionych produktach. Podobno kartony idealnie odpowiadają kociej definicji bezpiecznej kryjówki. »

Smerfy z Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia” z Jarocina zostały zapoznane z księgozbiorem biblioteki oraz dowiedziały się jak zostać czytelnikiem. »

Kolejny tydzień ferii zimowych rozpoczęliśmy w sportowym stylu. Trzy grupy półkolonistów (5-7 latki, 8-10latki, 11-13latki) z Fundacji Rozwoju Południowej Wielkopolski uczestniczyły w zajęciach obejmujących kodowanie, zabawy ruchowe i prace plastyczne. »

„Kultura to nie wydatek, kultura to inwestycja” między innymi takie słowa można było usłyszeć na uroczystości z okazji 275.rocznicy otwarcia Biblioteki Narodowej oraz inauguracji nowych czytelń, w której brała udział dyrektor Agnieszka Borkiewicz. »

Gdzie zaczyna się przestrzeń kosmiczna, czy jest woda na Marsie, ile planet wchodzi w skład Układu Słonecznego tego dowiedziała się grupa dzieci z półkolonii z Niepublicznej Szkoły Podstawowej, która wzięła udział w zajęciach w Oddziale dla Dzieci. »