Tradycyjnie już od 7 lat czytamy na rockowo! Zaproszeni muzycy czytają zgromadzonym dzieciom i opowiadają o swoich ulubionych książkach i bohaterach z dzieciństwa! »

Jak co roku na Strefie Dziecka podczas Jarocin Festiwal odbywają się rokowe czytania. W tym roku zostały wzbogacone warsztatami i literackimi spotkaniami. »

I to dosłownie - bo ogień lał się z nieba! Upał niemiłosierny ale dzieci nam nie brakowało. Jak zwykle nie mogło zabraknąć naszych działań dla najmłodszych festiwalowych gości! W tym roku także wspólnie z Instytutem Książki promowałyśmy akcję "Mała książka Wielki człowiek" »

Jak co roku nasza biblioteka współtworzy okołofestiwalowe wydarzenia w Amfiteatrze. Już od czwartku - dnia finałów Jarocińskich Rytmów Młodych czynne było stoisko ze sprzedażą festiwalowych gadżetów, w tym niesamowicie popularnych koszulek z glanem Fundacji Ogrodu Marzeń. Przez trzy festiwalowe dni byłą też czynna festiwalowa czytelnia prasy. »

Wakacyjne spotkanie przedszkolaków w bibliotece w Golinie! Było głośne czytanie opowiadania "Marysia nad morzem" a potem zabawy i wspólne śpiewanie piosenek, które dzieci nauczyły się w przedszkolu. »

O tym, że w Wilkowyi można również spędzić miło czas, przekonały się panie z Klubu Seniorek na kolejnym spotkaniu w bibliotece. W piękny, słoneczny, lipcowy dzień wybrały się na wycieczkę rowerową do Młyna nad Lutynią. »

Dziś w wakacyjne odwiedziny przybyli do nas przedszkolacy z Paddington Dwujęzyczne Przedszkole Montessori. Zapoznali się z książkami z naszego dziecięcego kącika i wykonali kolorowe motylki. »

Kolejne zajęcia z Kindloteki za nami, tym razem bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z półkolonii z Radlina. Pół-koloniści dowiedzieli się co to jest Makey Makey, co przewodzi prąd, jak podłączyć przewody aby można było zagrać na owocach i kartce papieru zamalowanej rysikiem od ołówka. Dzieci mogły zbudować własny pojazd, który pod wpływem pewnych działań mógł się poruszać. Nie zabrakło również maty do kodowanie, która jest inspiracją do dobrej zabawy. »

Grupa półkolonijna ze Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie uczestniczyła w zabawach w oparciu o "Legendę o podziemnym tunelu i umowie z diabłem". »