W ramach współpracy ze szkołą Filia w Wilkowyi zorganizowała zajęcia dla dzieci z półkolonii szkolnych. Na początku spotkania półkoloniści poznali zabytki naszej małej Ojczyzny dzięki książce Janiny Grali „Siedmiomilowe buty”. »

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Jaś i Małgosia ”podróżowały z bohaterką książki Basią po polskiej plaży. Zwiedzały nadmorskie okolice i wygrzewały się w słońcu. Następnie dzięki aplikacji Scracht Junior tworzyły wakacyjne przygody.
Zaproszono ich również do wspólnego grania na instrumentach wykorzystując makey makey. Na koniec dzieci bawiły się w zabawę "Stary niedźwiedź mocno śpi" oraz machały kolorową chustą animacyjną i na polanie za Pałacem Radolińskich.
»

Biblioteka w parku gościła dzieci z Przedszkola Stokrotka, które podczas słuchania książki Ines Castel-Branco "Mamo, nie mogę zasnąć" wykonywały ćwiczenia, pomagające maluchom w nauce świadomego oddychania. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piękne łapacze snów. »

Biblioteka dla Dzieci gościła przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek”. „Pląsy i rączki” to książka na podstawie, której nasi milusińscy przekonali się, że rączki czarują. Dzięki sprawnym rączkom dzieci programowały robota wyznaczając mu trasy po bibliotecznych zakamarkach. Na koniec zaproszono ich do zabaw na świeżym powietrzu gdzie czekały: rozgrzana patelnia i kolorowy popcorn oraz labirynty na linie. »

Dzieciaki z półkolonii organizowanych przy Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Jarocinie zabraliśmy w podróż pociągiem.... »