Budowanie różnorodności

Budowanie różnorodnościPierwsze wydarzenie w ramach konkursu na inicjatywy oddolne w ramach BLISKO odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żerków. Za sprawą projektu Barbary Nawrockiej "Chodź z nami współtworzyć trzecie miejsce!"

Warsztaty różnorodności poprowadziła Magda Sokołowska z Przystani Empatii i Spokoju "Meliores" - trenerka kompetencji miękkich, coach, mediatorka. Warsztaty uświadomiły uczestnikom znaczenie różnorodności rozumianej jako bogactwo różnic indywidualnych, w tym typów osobowości, talentów, predyspozycji oraz doświadczeń.
Różnice między ludźmi są nie tylko nieuniknione, ale przede wszystkim piękne i korzystne dla społeczności, pod warunkiem, że zostaną właściwie zrozumiane i zaakceptowane.
W ramach warsztatów uczestnicy mieli okazję do głębokiej refleksji nad własnymi stronami, talentami i predyspozycjami.
Dzięki zastosowaniu narzędzi diagnozujących typy osobowości odkryli, w jaki sposób mogą przyczynić się do budowania silniejszej, bardziej zintegrowanej społeczności.
Rozumienie i docenianie różnorodności jest kluczowe dla efektywnej współpracy, innowacyjności i tworzenia inkluzji społecznej. Dzięki promowaniu dialogu, wzajemnemu zrozumieniu i współpracy można osiągnąć trwałe korzyści dla lokalnej społeczności.

Inicjatywa oddolna “Chodź z nami współtworzyć trzecie miejsce” realizowana w ramach projektu “Biblioteka na wyciągnięcie ręki” przez Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1 BLISKO - Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.