Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cielczy zostali zaproszeni do obejrzenia w teatrzyku Kamishibai legendy "Tajemniczy tunel". Po jej wysłuchaniu dzieci wzięły udział w grze spacerowej z książką Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci". »

Kolejny spacer po Jarocinie w piękne majowe przedpołudnie, tym razem odwiedzili nas uczniowie klas I-III z Bachorzewa. Dzieci zwiedziły jarocińską starówkę. »

W Tygodniu Bibliotek w tym roku pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, Filia w Wilkowyi zorganizowała wycieczkę dla uczniów klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. »

Dzisiaj gościliśmy uczniów z kl. IV i V z Akademii Dobrej Edukacji w Jarocinie. Spotkanie odbyło się w ramach działalności Punktu Informacji Turystycznej, który działa w Kamienicy Kultury. »

W piękne majowe przedpołudnie odwiedziła nas młodzież z Zespołu Szkół Społecznych. Uczniowie klas 7. i 8. zwiedzili jarocińską starówkę. »

Kamienicę Kultury odwiedzili dziś goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie. Zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z historią każdego z pomieszczeń kamienicy oraz wykonali książkowe jeżyki. »

Przygotowanie wielkanocnych palm było okazją do spotkania z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu. Uczestniczki warsztatów z dużym zaangażowaniem tworzyły wielkanocne palmy, chętnie uczyły się tworzenia kwiatów z kolorowej bibuły metodą cukierkową. Panie zwiedziły również Kamienicę Kultury i Punkt Informacji Turystycznej. Dziękujemy za spotkanie! »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Cielczy dowiedzieli się w jaki sposób wykorzystać starą książkę, co można z niej zrobic i w jaki sposób wykonać jeżyka. »