Biblioteka

W poniedziałkowe przedpołudnie klasa II d wzięła udział w warsztatach kamishibai, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku".
Kamishibai to teatr obrazkowy, ilustracji, z którym dzieci zetknęły się po raz pierwszy.
»

Maj jest najpiękniejszym miesiącem w roku dlatego seniorki z Filii w Wilkowyi spotkały się w plenerze już po raz drugi. Zarówno dla nich, jak i dla laureatów konkursu całorocznego "Wiem, bo czytam" w sobotę 18 maja bibliotekarki zorganizowały autokarową wycieczkę do Śmiełowa na Noc Muzeów. »

Grupa dzieci wzięła udział w warsztatach reporterskich, realizowanych w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku", odbywających się w filii nr 3. Warsztaty poprowadziła Urszula Ziober ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

Cyfrowe czasopisma – Wielkopolska. Digitalizacja i udostępnianie czasopism oraz modernizacja systemu prezentacji zbiorów.
Projekt realizowany jest w ramach programu Kultura Cyfrowa od marca do grudnia 2019 r. Całkowity koszt projektu to 98 500 zł, w tym uzyskano dofinasowanie ze środków MKiDN w wysokości 61 600 zł, a pozostałe środki to wkład własny WBPiCAK w Poznaniu.
»

W Tygodniu Bibliotek, w którym hasłem przewodnim jest "#biblioteka" do Filii w Wilkowyi została zaproszona autorka hymnu szkolnego pani Benedykta Świderska, emerytowana nauczycielka. Tym razem odwiedziła Niepubliczne Przedszkole Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi, gdzie czekały na nią 5 i 6-latki. »

Mieszkowy, szparkowy i lustrzanka to część aparatów fotograficznych, które zaprezentowała w czasie warsztatów reporterskich w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" Ula Ziober. »

W Tygodniu Bibliotek w tym roku pod hasłem "#biblioteka" majowe spotkanie Klubu Seniorek w Filii w Wilkowyi odbyło się w terenie. Panie wybrały się na wycieczkę rowerową do Mieszkowa. Pomimo wieku są bardzo aktywne i taka trasa nie sprawiła im trudności. Pierwszy przystanek był nad stawem w Radlinie blisko ruin. »

W bibliotece w Wilkowyi odbyły się warsztaty literackie zrealizowane w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Brali w nich udział uczniowie klasy II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Zajęcia prowadziła Maria Ratajczak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. »

W poniedziałkowe popołudnie w witaszyckiej bibliotece rozpoczęła się trzecia edycja projektu "Legendoczytacze na szlaku". Uczestniczki po prezentacji teatrzyku kamishibai, zapoznaniu się z jego strukturą i budową, wysłuchały wybranych witaszyckich legend. »

Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc przygotowało nową wystawę poświęconą jubileuszowi 15-lecia jego działalności. Po powitaniu przez Panią prezes stowarzyszenia Anielę Kuberkę goście obejrzeli przygotowaną ekspozycję w Izbie Tradycji Ziemi Witaszyckiej. »

Powrót na górę