Biblioteka

Kamienicę Kultury odwiedzili dziś goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie. Zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z historią każdego z pomieszczeń kamienicy oraz wykonali książkowe jeżyki. »

Przygotowanie wielkanocnych palm było okazją do spotkania z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu. Uczestniczki warsztatów z dużym zaangażowaniem tworzyły wielkanocne palmy, chętnie uczyły się tworzenia kwiatów z kolorowej bibuły metodą cukierkową. Panie zwiedziły również Kamienicę Kultury i Punkt Informacji Turystycznej. Dziękujemy za spotkanie! »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Cielczy dowiedzieli się w jaki sposób wykorzystać starą książkę, co można z niej zrobic i w jaki sposób wykonać jeżyka. »

W piątkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach gościliśmy Panów Wojciecha Talagę i Wojciecha Koterbę. Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc oraz Klubu Dyskusyjnego wysłuchali prelekcji o najważniejszych wydarzeniach związanych z Powstaniem Wielkopolskim. »

Cykl spotkań z klasą II Szkoły Podstawowej w Cielczy dotyczył legend związanych z Wielkopolską. Uczniowie wysłuchali i obejrzeli prezentację do legendy o Lechu, Czechu i Rusie, oraz o założeniu Poznania. Kolejna lekcja dotyczyła poznańskich koziołków i świętomarcińskich rogali. »

Biblioteka wspólnie z Zakładem Gospodarki Odpadami zaprosiła najmłodszych na ekoświętowanie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w 10 aktywnościach, których celem była edukacja ekologiczna. »

O tym, że gwara nie jest straszna przekonali się uczniowie kl. VII Niepublicznej Szkoły Podstawowej. »

W tę niedzielę odbył się rajd rowerowy. W tym roku rowerzystów prowadziły legendy i quest. »

W Bibliotece w Mieszkowie znajduje się Izba Pamięci Powstańców Wielkopolskich. »

Powrót na górę