Podczas ferii w Witaszycach uczestnicy zostali zapoznani z legendą o witaszycakich lasach, która zaprezentowana została w formie teatrzyku kamishibai. Bibliotekarka opowiedziała o całym projekcie Legendoczytcze na szlaku, o warsztatach oraz o autorkach przedstawionej legendy, które spotykały się w witaszyckiej placówce. »

Biblioteka w Wilkowyi włączyła się w obchody Dnia Patrona Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni. Drugoklasiści uczcili pamięć Powstańców Wielkopolskich, wykonując na warsztatach plastycznych biało-czerwone rozetki. »

We wtorek bibliotekę w Wilkowyi odwiedzili uczniowie kl. II z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni. Wysłuchali oni legendy "Bohaterskie kozy z Wilkowyi", którą napisali i zilustrowali ich koledzy i koleżanki z klasy III. »

Podczas piątkowych zajęć w świetlicy dzieci poznały jarocińską legendę "O Dziedzicu Jarocina zaklętym w kamień", ale w nowej odsłonie, stworzoną i napisaną przez uczniów klasy II, pt. "Tajemniczy głaz". »

W czwartek bibliotekarka z Filii w Wilkowyi zapoznała uczniów klas I-III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łuszczanowie z książką Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa". »

Książeczka Joanny Jodełki, która trafi do każdego dziecka w Gminie Jarocin była okazją do spotkania w bibliotece w Golinie. »

Podczas zajęć plastycznych inspirowanych książką "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa" Joanny Jodełki dzieci wykonywały torby z motywami jarocińskimi. »

"Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa" to książeczka autorstwa Joanny Jodełki, która odkrywa mało znane miejsca i legendy, a nawet szczegóły architektoniczne na rynku i w parku. Zachęca do szukania, zbierania punktów i rodzinnej zabawy.
Na jej podstawie w filii nr 3 odbyły się warsztaty, w których wzięła udział klasa III c.
»