Waldemar Wierzba na finał Kamienicy pełnej gwary

Waldemar Wierzba na finał Kamienicy pełnej gwaryI finał "Kamienicy pełnej gwary" - spotkanie z Waldemarem Wierzbą. Nieźle se pogodaliśmy. Było o pyrach, gzice, sznece z glancem ale też przekłady epokowych dzieł literatury polskiej na wielkopolską gwarę.

Nasz gość przeczytał nam fragment z "Potopu" Henryka Sienkiewicza z Rochem Kowalskim i Onufrym Zagłobą, wiersz Adama Mickiewicza "Golono, strzyżono" oraz kilka własnych wierszy na temat sklepowej czy ryczki! Na spotkaniu była obecna nasza regionalistka, autorką Słownika gwary Ziemi Jarocińskiej Pani Jadwiga Podeszwa. Przeczytala też swoją parafrazę Lokomotywy Juliana Tuwima w gwarze jarocińskiej.
Dziękujemy też paniom z KGW Witaszyczki za przygotowanie pysznej gziki.