Biblioteka

Na spacer po Jarocinie wybraliśmy się z dziećmi z Przedszkola Poziomka w Jarocinie. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w parku Radolińskich, zadaniem dzieci było odnalezienie między innymi: zegara słonecznego, smoka, alei grabowej. Poniedziałkowy spacer zakończyliśmy na jarocińskim rynku podziwiając ciekawe zdobienia kamienic oraz pięknie tryskające fontanny, które były dużą atrakcją dla dzieci. »

Uczniów z klasy VIII Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie zaprosiliśmy na zajęcia integracyjne w oparciu o legendę "Jak powstał Jarocin". Na początek odkrywaliśmy historię nazwy Jarocin, a potem każdy mógł opowiedzieć o historii swojego imienia. »

Na naszym stoisku w ramach akcji Kwiatoteka były rozdawane, dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Jarocin, drzewka: topole, dęby, modrzewie, klon jawor, olsze, czereśnie. Był też bookcrossing, kwiatowa fotobudka i zajęcia plastyczne dla dzieci, podczas których powstawały papierowe kwiaty ze starych książek. »

Biblioteka w parku gościła rowerową wycieczkę uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego z Woli Książęcej. Dzieci klas 4, 5 i 6, wraz z nauczycielami przeszli nasz szlak spacerowy i z zainteresowaniem słuchali historii związanymi z tymi miejscami. Przewodnikiem podczas spaceru była książka Joanny Jodełko „Jarocin dla dzieci : gra spacerowa”. »

Bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Tęcza" z Radlina. W piękne majowe przedpołudnie wybraliśmy się na spacer z książką Joanny Jodełki „Jarocin dla dzieci: gra spacerowa”. »

Uczniowie klas IV-VI z Akademia Dobrej Edukacji - Jarocin wcielili się ostatnio w regionalnych piratów. Zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii i kultury Jarocina. »

Okazją do dzisiejszego spotkania była książka Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci. Gra spacerowa". Książka w ciekawy sposób ukazuje nam miasto i daje powód do spojrzenia z większą uwagą na otaczające nas zabytki. Dzieci z Zespolu Szkół Społecznych w Jarocinie z zaangażowaniem podjęły wyzwanie i rozwiązywały zagadki. Teraz już wiedzą gdzie znajduje się zegar słoneczny, figura Świętego Wawrzyńca czy orzeł. »

Uczniowie klas VII i VIII z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sulęcinie odwiedzili dziś Kamienicę Kultury. Przyjechali, by posłuchać prelekcji Wojciecha Koterby, który z pasją opowiedział im o Powstaniu Wielkopolskim. Pytał też młodych słuchaczy, co dziś dla nich oznacza być patriotą i jak to manifestują na co dzień swoim zachowaniem, językiem, postawą. »

Dzisiaj do biblioteki w Wilkowyi zostały zaproszone 6-latki z Niepublicznego Przedszkola Zaradni Odważni Oryginalni, aby uczcić zakończenie zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego oraz Dzień Kota, który obchodzimy 17 lutego. »

Biblioteka w Wilkowyi przygotowuje się do obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkół Zaradni Odważni Oryginalni. Na spotkaniu Klubu Seniorek panie przeglądały książki o Powstaniu Wielkopolskim i wspominały naszych bohaterów tego zwycięskiego zrywu. »

Powrót na górę