To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. »

Na zaproszenie filii bibliotecznej odwiedziła nas w klasa IIIb ze Szkoły Podstawowej w Cielczy. Tegoroczne hasło tygodnia bibliotek (do ) WOLNOŚĆ czytania była okazją do tego aby zapoznać dzieci z czasami kiedy Polska była pod zaborami i nie tylko wolność czytania, ale też używanie języka polskiego było bardzo ograniczone. »

Podczas kwietniowego spotkania w przedszkolach w Cielczy i w Radlinie dzieci poznały krasnala Hałabałę. Dowiedziały się jak autorka wymyśliła postać i o jakich przygodach opowiedział jej w ogrodzie. »

W tym roku sala wiejska w Cielczy zamieniła się w statek wycieczkowy, na którym odbywał się bal marynarski, czyli siódme już Babskie Cumpry. Na pokładzie stawiły się kandydatki na marynarzy, oficerów i kapitanów przebrane w odpowiednie stroje. »

Klasa III b odwiedziła bibliotekę w Cielczy, aby zapoznać się z historią niedźwiadka Wojtka opisaną w książce Łukasza Wierzbickiego "Dziadek i niedźwiadek". »

Jak coroczna tradycja nakazuje, klasa pierwsza odwiedziła bibliotekę w Cielczy aby podczas uroczystego pasowania zostać pełnoprawnymi czytelnikami. Jednak bajkowe postacie Ali Baby, Kopciuszka, Czerwonego Kapturka i Baby Jagi postawiły przed dziećmi różne zadania do wykonania. »

W marcowe popołudnie w filii w Cielczy spotkała się grupa pań, aby uszyć świąteczną ozdobę. »

Bajeczki o tym, jak zielone żabki urządziły zielony bal i tańczyły zielonego walczyka na łące nad stawem wysłuchały przedszkolaki z Cielczy i Radlina w czasie marcowego spotkania. »

Podczas ferii przez trzy dni filię w Cielczy odwiedziły niespodziewanie 3 grupy przedszkolnych półkolonii. Dzieci chciały zobaczyć jak wygląda biblioteka i przy okazji trochę się pobawić. »

Przez pierwszy tydzień ferii w bibliotece w Cielczy chętne dzieci spotykały się przy grach planszowych. Asortyment gier był duży od sprawdzonego i popularnego już Catanu po nowe Halli Galli, Uno, Robale, Krainę Lodu i Super Farmera. »