W zimne i deszczowe majowe popołudnie grupa 13 pań zebrała się w filii bibliotecznej w Cielczy aby uczestniczyć w warsztatach mydlarskich. »

Majowe głośne czytania w przedszkolach w Cielczy i w Radlinie związane były z pszczółkami. Naszą bohaterką była mała Psotka, która obrażona na swoje siostry chciała znaleźć dla siebie inny domek. »

W ramach Tygodnia Bibliotek dwie klasy IV uczestniczyły w zajęciach związanych z historią Ziemi Jarocińskiej. Na początek obejrzały prezentację multimedialną, która oprowadzała ich po Jarocinie i okolicach. »

Ponieważ niedawno obchodziliśmy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki, więc kwietniowe spotkanie z przedszkolakami w Cielczy i Radlinie przeniosło się w przestrzeń kosmiczną. »

Jak pięknie powiedział Umberto Eco "Księgi nie po to są, by w nie wierzyć, lecz by poddawać je badaniu. Mając przed sobą księgę, nie powinniśmy zadawać sobie pytania, co ona zawiera, ale co chce powiedzieć." »

W ostatnim dniu marca w filii bibliotecznej w Cielczy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Na początku dzieci zapoznały się z zasadami dotyczącymi zapisania się do biblioteki i wypożyczania książek. »

W ramach Tygodnia z Internetem w Bibliotece w Cielczy I w Bibliotece Głównej odbyły się warsztaty kreatywnego szycia EkoZabawka skierowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych zgodnie z ideą recyclingu. »