Jak wrzesińskie dzieci chciały czytać po polsku

Jak wrzesińskie dzieci chciały czytać po polskuNa zaproszenie filii bibliotecznej odwiedziła nas w klasa IIIb ze Szkoły Podstawowej w Cielczy. Tegoroczne hasło tygodnia bibliotek (do ) WOLNOŚĆ czytania była okazją do tego aby zapoznać dzieci z czasami kiedy Polska była pod zaborami i nie tylko wolność czytania, ale też używanie języka polskiego było bardzo ograniczone.

Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o strajku dzieci wrzesińskich i o tym jak powoli naród polski dążył do odzyskania niepodległości. Uczniowie bardzo dobrze wiedzieli, że 100 lat temu wybuchło Powstanie Wielkopolskie i doskonale znali nasze symbole narodowe. Umieli też powiedzieć jak te symbole należy szanować. Na zakończenie zajęć trzecioklasiści zrobili białego orła na czerwonym tle z białych i żółtych papierowych kółeczek.