Za oknami już prawie wiosna, więc na czytaniach z przedszkolakami wybraliśmy się wraz z rodziną tatrzańskich świstaków na wiosenną wyprawę. »

EkoPaka o aluminium dotarła do filii bibliotecznej w Cielczy, a do poznawania tego surowca zostały zaproszone klasy - IIIa i IIIb. »

Za oknem deszczowe lutowe przedpołudnie, a my w czasie głośnego czytania w przedszkolu w Cielczy i Radlinie przenieśliśmy się na bezkresne oceany. »

Szóste już Babskie cumpry organizowane przez filię biblioteczną w Cielczy przeniosły nas z ubiegłorocznego dworu królewskiego w całkiem odmienne otoczenie czyli na amerykański „dziki zachód”. »

W filii bibliotecznej w Cielczy przez pięć dni królowały gry planszowe i ruchowe. Dzięki współpracy
ze szkołą i rodzicami jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w salon gier.
»

Już piąty rok filia biblioteczna w Cielczy włącza się do tematycznej nocy w szkole, która odbyła się w nocy z 27 na 28 stycznia w Zespole Szkól w Cielczy. Tym razem w pomieszczeniu biblioteki zacumował piracki statek kapitana Flinta pełen kandydatów do przeżycia wspaniałych przygód. »

Pierwsze w nowym roku spotkanie z przedszkolakami w Cielczy i Radlinie dotyczyło mroźnego, zimowego lasu i zwierząt, które muszą sobie szukać w nim schronienia i pożywienia. »

Od grudnia biblioteka udostępniła platformę do nauki języków obcych we wszystkich swoich placówkach. Do wyboru jest aż pięć języków: angielski (w tym angielski biznesowy), niemiecki, francuski, hiszpańskiego i włoski. Każdy użytkownik może uzyskać bezpłatny dostęp do
e-learningowych kursów przeznaczonych dla dorosłych, a także dla dzieci od 10 roku życia.
»

Grudniowe czytania w przedszkolach w Cielczy i Radlinie przeniosły nas na daleką północ do krainy Św. Mikołaja. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o tym, jak wygląda Laponia i koło podbiegunowe. »

Od kilku lat, w związku z listopadowym Świętem Pluszowego Misia, tradycją biblioteki w Cielczy stało się czytanie przez cały tydzień obszernych fragmentów książki "Kubuś Puchatek". »