Biblioteka w Cielczy wraz z uczniami klas I-IV Szkoły Podstawowej im Bohaterów Westerplatte uczciły Święto Odzyskania Niepodległości tworząc ze 100 białych i czerwonych balonów flagę Polski. »

Klasy II odwiedziły bibliotekę w Cielczy, aby w śmiesznym i kocim nastroju sprawdzić swoją wiedzę na temat lektury. »

Warsztaty "Legendoczytacze" na szlaku niepodległości odbyły się w środowe popołudnie w filii bibliotecznej w Cielczy. Grupa 21 uczniów z klasy V, VI i VIII zebrała się w bibliotece, aby posłuchać pani Ilony Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie, która opowiedziała o najważniejszych faktach z Powstania Wielkopolskiego, oraz pokazała historyczne zdjęcia naszej miejscowości. »

Klasa III została zaproszona do biblioteki w Cielczy na lekcję biblioteczną podsumowującą znajomość lektury "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca". »

Pierwsze spotkanie z trzema grupami przedszkolaków z Przedszkola "Tęcza" w Radlinie związane było z kolorową jesienią. Dzieci wysłuchały opowieści o rodzinnej wizycie w lesie. »

Od ośmiu już lat młodzi kandydaci na czarownice i czarowników spotykają się w filii bibliotecznej w Cielczy, aby przejść różne próby sprawności i stać się pełnoprawnym członkiem czarodziejskiej rodziny. Tegoroczny zlot poprowadził uczestników przez znane polskie miasta i związane z nimi najpiękniejsze legendy a w każdym z tych miejsc czekały ciekawe zadania do wykonania. »

W nowym roku szkolnym grupa 3-latków z Przedszkola "Tęcza" w Cielczy odwiedziła po raz pierwszy bibliotekę. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, jak się wypożycza książeczki, obejrzały różne rodzaje bajeczek oraz zachwycały się kącikiem dla najmłodszych i stojącym tam pałacem królewny. »

Bibliotekę w Cielczy niespodziewanie odwiedziła klasa II b Szkoły Podstawowej w Cielczy, aby zobaczyć jakie rodzaje książeczek znajdują się w bibliotece. »