Po wakacyjnej przerwie grupa 6 pań , które chciały kreatywnie spędzić czas spotkała się w bibliotece na warsztatach. Tym razem zajęcia dotyczyły malowania farbami akrylowymi na bawełnianych torbach na zakupy. »

Nowy rok szkolny w przedszkolu rozpoczęliśmy od wizyty w jesiennym lesie. Zadaniem dzieci było rozpoznać o jakim zwierzątku mówi przeczytany fragment książeczki. »

W piątkowy, wakacyjny poranek na jarocińskim rynku odbyło się książkowe spotkanie. Tym razem tematem przewodnim była rzeka Wisła, której rok jest właśnie obchodzony. »

Podczas ostatnich wakacyjnych zajęć w bibliotece w Cielczy uczestnicy wykonali elementy do XVIII fotobudki oraz kolorowe wachlarze z papierowych talerzyków. »

Kolejne wakacyjne zajęcia w filii w Cielczy związane były z Rokiem Rzeki Wisły. Pierwszym zadaniem dzieci było ułożenie dużych puzzli przedstawiających kontury Polski i Wisły. »

Podczas apelu szkolnego 22 czerwca bibliotekarki z filii bibliotecznej w Cielczy wręczyły nagrody książkowe uczestnikom całorocznego konkursu "Wiem bo czytam". »

Do tradycji filii bibliotecznej w Cielczy należy, że w ostatnim tygodniu nauki w zapraszamy klasy III na konkurs "Jeden z dziesięciu". »

Ostatnie spotkanie z przedszkolakami w Cielczy i w Radlinie przebiegło w wakacyjnej atmosferze. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania o tym, jak Misia Marysia spędziła swój rok w przedszkolu i czego się przez ten czas nauczyła. »

Dziewiąte już warsztaty w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" odbyły się w filii w Cielczy. »