Ponad 96 tysięcy dla jarocińskiej biblioteki!

Ponad 96 tysięcy dla jarocińskiej biblioteki!To łączna kwota jaką otrzymała jarocińska biblioteka na działania animacyjne, kulturalne i edukacyjne w ramach programu "Partnerstwo dla książki" w ramach programów grantowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Swoją czwartą odsłonę będzie miał projekt "Regał na nudę". Tym razem będzie to jeden podróżniczy regał, który w każdy weekend wakacji zaprosi mieszkańców miasta i gminy Jarocin w podróż do różnych miejsc świata i Polski. Towarzyszyć temu będą spotkania z podróżnikami-amatorami, warsztaty, koncerty, wystawy i pokazy filmowe. Wszystko odbywać się będzie w Strefie Relaksu na jarocińskim rynku.

Podczas drugiego dnia Jarocin Festiwal Biblioteka zaprosi z kolei najmłodszych na Żywą Akademię Pana Kleksa – będzie koncert piosnek z filmowych adaptacji serii książek o Panu Kleksie, interaktywne lekcje inspirowane tymi z książki, i tradycyjne już głośne czytanie fragmentów przez muzyków Jarocin Festiwal 2018.

Będzie też czas dla samych bibliotekarzy, którzy wezmą udział w cyklu szkoleń podnoszących i wzmacniających kompetencje zawodowe, m.in. z wykorzystywania nowych technologii czy budowania ciekawej oferty dla dzieci i młodzieży. Odbędzie się też wizyta studyjna do bibliotek i ośrodków kultury w Krakowie i okolicach oraz wizyta na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Projekt podsumują wydarzenia dla czytelników we wszystkich filiach bibliotecznych na bazie zdobytej wiedzy i doświadczeń oraz konferencja z udziałem bibliotekarzy, specjalistów z branży bibliotekarskiej oraz autorów książek dla dzieci.

Powrót na górę