Od kilku lat, w związku z listopadowym Świętem Pluszowego Misia, tradycją biblioteki w Cielczy stało się czytanie przez cały tydzień obszernych fragmentów książki "Kubuś Puchatek". »

W filii nr 2, nr 3 oraz w Cielczy można było poznać przyszłość - andrzejkowe szaleństwo wróżb przygotowały panie bibliotekarki »

U nas za oknem listopadowy deszcz i chłód, więc na spotkaniach z przedszkolakami wybraliśmy się wraz z małą podróżniczką Nelą do gorącej Afryki. »

Klasa pierwsza SP w Cielczy po raz pierwszy odwiedziła bibliotekę. Dzieci chciały się dowiedzieć wielu rzeczy: jak wygląda biblioteka, czy są tu kolorowe książeczki dla dzieci, jak można zapisać się do biblioteki i kto właściwie wymyślił książki. »

Biblioteka w Cielczy do tegorocznego zlotu czarownic zdecydowała się zaprosić uczniów klasy II i III, aby mieli możliwość od najmłodszych lat zapoznać się z wielowiekową tradycją naszej wsi. »