Bibliotekę w Cielczy niespodziewanie odwiedziła klasa II b Szkoły Podstawowej w Cielczy, aby zobaczyć jakie rodzaje książeczek znajdują się w bibliotece. »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »

Uroczyste rozdanie nagród uczestnikom konkursu całorocznego "Wiem, bo czytam' nastąpiło podczas szkolnego apelu podsumowującego rok szkolny. »

Ta zabawa w teleturniej rozgrywana jest w filii w Cielczy od lat i wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów klas III, które zawsze w czerwcu biorą w nim udział. »

Mimo, że koniec roku szkolnego blisko to młodzież w Cielczy chętnie bierze udział w zajęciach organizowanych przez bibliotekę. Wtorkowe popołudnie upłynęło nam na malowaniu toreb na zakupy. »

Na zakończenie Tygodnia Czytania bibliotekę w Cielczy odwiedziła grupa przedszkolaków. Dzieci wysłuchały strasznej legendy "O Popielu, którego zjadły myszy". »

Podczas Tygodnia Czytania klasa I b przyszła do biblioteki w Cielczy na zajęcia związane z „Legendą o poznańskich koziołkach”. Na początek dzieci musiały uważnie wsłuchać się w treść legendy, żeby odpowiedzieć na kilka pytań. »

Czy tysiące lat temu ludzie umieli czytać? Kiedy pojawiło się pismo i książka? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy VI ze szkoły w Cielczy w czasie lekcji bibliotecznej. »

W ciągu dwóch dni bibliotekę w Cielczy odwiedzili uczniowie klasy IV a i IV b, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat lektury "Lew, czarownica i stara szafa" w konkursie z ciekawymi zadaniami. »