Geocaching jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W piątkowe popołudnie w bibliotece w Witaszycach
o zaletach geocachingu opowiadał zaproszony gość Aleksander Pecyna.
»

W filii w Witaszycach odbyło się podsumowanie projektu "Seniorze nie bądź sam". Jego uczestnicy wysłuchali pogadanki pt. "Interpretacja wyników diagnostycznych gospodarki tłuszczowej; zapobieganie chorobom cywilizacyjnym". »

W najgorętszy dzień czerwca przypadł finał Bajkowego regału na nudę - projektu czytelniczego jarocińskiej biblioteki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin. »

Dzieci biorące udział w półkoloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Witaszyc przyszły 25 czerwca do miejscowej biblioteki. »