Książka moim przyjacielem

Książka moim przyjacielemWe wtorkowe przedpołudnie z okazji Tygodnia Bibliotek filię w Witaszycach odwiedziła klasa IIb z wychowawczynią Marią Kuderczak. Po przedstawieniu się w zabawie „Imię i gest” uczniowie wysłuchali opowiadania „O zmęczonej książce z bajkami”. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się w bibliotece oraz jak dbać o książki.

Przysięgły, że będą je szanować. Drugoklasiści poznali też budowę książki, musieli odnaleźć i wyjaśnić jej elementy w słownikach. Bardzo ciekawa okazała się zabawa z kodowaniem. Zakodowana sowa była częstym skojarzeniem w następnym zagadnieniu. Wspólnymi siłami dzieci wymieniały pojęcia związane z biblioteką. W czasie zajęć wykorzystano umiejętności nabyte w czasie szkolenia KLANZY.

Wydarzenie w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.