W czwartkowe popołudnie 22 listopada w filii w Witaszycach odbyły się warsztaty mydlarskie. Panie skomponowały i wykonały własne mydełka. »

W środę rano bibliotekę w Witaszycach odwiedziła klasa III aby wspólnie wziąć udział w teleturnieju wiedzy o Polsce i symbolach narodowych. »

25 października obchodzony był Dzień Kundelka. Z tej okazji uczniowie klasy Ib odwiedzili naszą bibliotekę. Po powitaniu i rozwiązaniu zagadki, uważnie wysłuchali opowiadania o dzielnym piesku Tobi. »

W środowe popołudnie, w bibliotece w Witaszycach odbyły się warsztaty historyczne w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty prowadziła Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. »

W piątkowe popołudnie dzieci z przedszkola w Witaszycach odwiedziły bibliotekę, aby wspólnie uczcić Dzień Uśmiechu. »

Po krótkim powitaniu i rozmowie na temat aktualnej pory roku, przedszkolaki z Witaszyc uważnie wysłuchały bajki "Jesień" Małgorzaty Strzałkowskiej. Następnie odpowiadały na zagadki dotyczące jesieni. »

Pierwsze warsztaty w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" dotyczyły stworzenia questu o tematyce niepodległościowej dotyczącej Witaszyc. »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »

W piątek, w witaszyckiej bibliotece zakończył się cykl zajęć wakacyjnych. Każdego dnia dzieci słuchały bajki z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. »