W deszczowy wtorkowy poranek trzecioklasiści dotarli do biblioteki w Witaszycach i wzięli udział w teleturnieju wiedzy o Polsce. Najpierw wszyscy wysłuchali historii o odzyskaniu niepodległości, rozmawialiśmy o symbolach narodowych, a później drużyny sprawdzały swoją wiedzę z tematyki związanej z Naszą Ojczyzną. »

W środę w bibliotece w Witaszycach odbyło się drugie spotkanie w ramach Klubu Zaczytanego Maluszka. Dzieci wysłuchały bajkę, śpiewały, tańczyły, bawiły się chustą i rozwijały sprawność ruchową w zabawach z tunelem animacyjnym. »

25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Z tej okazji w poniedziałkowe popołudnie bibliotekę w Witaszycach odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. »

W czwartkowe popołudnie 24 października w witaszyckiej bibliotece odbyły się warsztaty robienia stroików na groby. Panie uczyły się podstaw tworzenia kompozycji kwiatowych. »

Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego oraz Stowarzyszenia na rzecz Witaszyc spotkali się 22 października w bibliotece, aby wysłuchać pogadanki na temat problemów alkoholowych w rodzinie. Pani Magdalena Niewiada z Ośrodka Terapii Uzależnień w Jarocinie odpowiadała m.in. na pytania: kiedy alkohol staje się problemem? »

Ależ to była wycieczka! Uczestnicy projektu "Legendoczytacze na szlaku" zdobywali w deszczową sobotę Poznań. »

Z okazji Dnia Chłopca zaprosiłyśmy dzieci z oddziału V do biblioteki. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne pani bibliotekarka udała się do miejscowego przedszkola na zajęcia. »

W środę w witaszyckiej bibliotece odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Klubu Zaczytanego Maluszka. Najpierw dzieci wysłuchały krótkiej bajki o kotku z książki "Na ratunek". »

Powitać Panią Jesień w witaszyckiej bibliotece przyszły przedszkolaki z grupy pani Wiesławy Cisowskiej. Po tańcu na powitanie wysłuchały historii o wiewiórkach, które nie chciały się dzielić. »