W filii w Witaszycach podczas pierwszego tygodnia ferii przygód nie brakowało.
Pierwszego dnia nasza "zaczarowana banda" brała udział w zabawach integracyjnych oraz w bitwie morskiej popularnie znanej "grą w statki", w której okręty były własnoręcznie zrobione przez dzieci.
»

W ostatni piątek stycznia bibliotekę w Witaszycach odwiedziły maluszki wraz z opiekunami. Zajęcia wypełnione muzyką rozpoczęliśmy od bajki "Lalo gra na bębnie", a swobodne tańce i zabawy przy muzyce dostarczyły wiele radości potrzebującym ruchu maluszkom. »

W środowe popołudnie w witaszyckiej bibliotece spotkały się panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc, by wspólnie wykonać serduszkowe przypinki. »

Podczas ferii w Witaszycach uczestnicy zostali zapoznani z legendą o witaszycakich lasach, która zaprezentowana została w formie teatrzyku kamishibai. Bibliotekarka opowiedziała o całym projekcie Legendoczytcze na szlaku, o warsztatach oraz o autorkach przedstawionej legendy, które spotykały się w witaszyckiej placówce. »