Bajkowy finał na ulicy Gołębiej

Bajkowy finał na ulicy GołębiejW najgorętszy dzień czerwca przypadł finał Bajkowego regału na nudę - projektu czytelniczego jarocińskiej biblioteki, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.

Finał rozpoczęły głośne czytania z Kasią Stoparczyk z radiowej "Trójki". Pierwszym czytającym był pan burmistrz Adam Pawlicki, który czytał fragment książki Elizy Piotrowskiej "Ciocia Jadzia: Szkoła". Potem czytali Patrycja Nowicka z ZHP Jarocin, Bogusia Śmiglewska ze Stowarzyszenia Jarocin XXI, Leszek Świderski z Społecznego Ogniska Muzycznego, Jadwiga Podeszwa, regionalistka, znawczyni jarocińskiej gwary i pisarka, Monika Kula - artystyczna dusza, nauczycielka z Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, Mariusz Grzesiek "Długi" założyciel i opiekun grupy muzycznej osób niepełnosprawnych POGO-DNI oraz ojciec Cordian Szwarc, zakonnik, który od trzech lat uczestniczył aktywnie w życiu kulturalnym Jarocina, a teraz się z naszym miastem żegna udając się na kolejną placówkę.
Czytaniom towarzyszyły stoiska biblioteczne, na których panie bibliotekarki przygotowały liczne atrakcje z farbowaniem włosów i tworzeniem balonowych kwiatów na czele. Całość zakończył koncert duetu Jerz Igor, z aktywnym uczestnictwem dzieci w tworzeniu muzyki na scenie.
Wydarzenie wzbogaciły też II Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży organizowane wspólnie z Biblioteką i Stowarzyszeniem Jarocin XXI.