W środę odwiedziła nas grupa 30 uczniów z klas I-III. Dzieci przeszły szybkie szkolenie z przysposobienia bibliotecznego. Poznały historię powstania postaci Kubusia Puchatka i wspólnie ustaliły, że miś o bardzo małym rozumku ma już 92 lata. »

W dniu 22 października 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie integracyjne w Filii nr 2. Tym razem tworzyliśmy własne, oryginalne torby z malowanymi motywami. »

W piątek odwiedziły nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola Poziomka – grupa "Pszczółki". Pretekstem do spotkania była książka "Królowa Matylda jest chora" i pogadanka na temat chorób, które łatwo łapiemy w jesiennych miesiącach. »

Druga część warsztatów historycznych odbyła się w Filii nr 2. Tym razem spora grupa młodzieży wzięła udział w spotkaniu z Iloną Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. »

W ramach akcji "Cały Powiat Czyta Dzieciom" filię nr 2 odwiedzili uczniowie z kl.III, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. Spotkanie poświęcone było 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. »

Na jesienną przygodę do filii nr 2 wybrały się dzieci z przedszkola Poziomka. Przedszkolaki uważnie wysłuchały bajki "Jesień w stumilowym lesie". »

W filii nr 2 odbyły się warsztaty "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Zajęcia polegały na stworzeniu questu o tematyce niepodległościowej dotyczącej naszego regionu - Ciświcy. »

W filii nr 2 odbyło się powakacyjne spotkanie klubu MDKK, na którym omawialiśmy książkę Jodi Ann Bickley "Milion cudownych listów”" »

Za nami pierwsze warsztaty dla pracowników bibliotek publicznych w powiecie jarocińskim - dziś poznaliśmy tajniki LOESJE czyli kreatywna praca z tekstem - efekty już wkrótce w naszych bibliotekach! »