Legendoczytacze cofają się w czasie

Legendoczytacze cofają się w czasieDruga część warsztatów historycznych odbyła się w Filii nr 2. Tym razem spora grupa młodzieży wzięła udział w spotkaniu z Iloną Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie.

Ciekawa pogadanka na temat najważniejszych wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, wzbogacona została pokazem charakterystycznych obiektów z terenu Jarocina, związanych z wydarzeniami Powstania Wielkopolskiego. Wszyscy byli mile zaskoczeni faktem, jak wiele jest wokół nas miejsc, związanych z chwalebną historią naszego regionu, które należy ocalić od zapomnienia. Młodzież miała również okazję przeczytać archiwalny numer "Gazety Jarocińskiej" z 1932 r. związany z obchodami Święta Niepodległości. Na zakończenie czekał na uczestników słodki poczęstunek.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.