Wielkimi krokami zbliżają się w naszym województwie ferie zimowe - oczywiście w naszych bibliotekach przygotowano zajęcia. »

W grudniu dużo czytamy, to co każdy lubi najbardziej, dla siebie, dla innych, a balonowy upominek mile widziany. »

Na spotkaniu z klasami szóstymi poznaliśmy możliwości wydawnictw informacyjnych. Zwykły słownik ortograficzny czy języka polskiego może być fascynującą lekturą, którą czyta się z przyjemnością. »

Dzień 6 grudnia upłynął nam na wspólnym mikołajkowym czytaniu z uczniami klasy VI SP 3. Nastrojowy tekst stał się początkiem naszych wspomnień związanych z pierwszymi zapamiętanymi upominkami oraz wrażeniami, jakie wywarła na nas postać św. Mikołaja we wczesnym dzieciństwie. »

Listopadowe spotkanie MDKK upłynęło na relacji z wizyty w Poznaniu opiekunów DKK. Wykład pani Izoldy Kiec stał się inspiracją naszych poszukiwań dot. kobiet, które walczyły o prawo do samostanowienia o sobie w czasach panującego patriarchatu. »

26 listopada odbyło się kolejne spotkanie integracyjne mieszkańców w filii nr 2, które poprowadziła pani Anna Kramarczyk. Tym razem ozdabialiśmy świąteczne skarpety, uszyte przez panią Anię. Humory i pomysły dopisały, każdy bowiem wykonał własną, oryginalną skarpetę. »

Dzień Pluszowego Misia świętowaliśmy z sześciolatkami z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka". Dzieci poznały historię najpopularniejszego pluszaka Kubusia Puchatka. »

W środę w Filii nr 2 odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z panem Jakubem Staszakiem, autorem książki "Nie tylko latające kompanie". »

7 listopada odwiedziła nas grupa najmłodszych dzieci z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Maluchy po wysłuchaniu legendy o Lechu, Czechu i Rusie wykonały papierowe orzełki. »

Na kolejnym spotkaniu klubu MDKK omawialiśmy książkę A.Docher "Najlepszy powód, by żyć". »