Od końca marca w filii nr 2 dzieci mogą wykonać jajka wielkanocne ozdabiane wstążkami metodą "na karczocha". »

W kwietniu w ramach akcji "Pochwal się swoim hobby w bibliotece" odbyło się spotkanie z Danielem Mrówczyńskim uczniem Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. Pasją Daniela jest siatkówka, ale również i inne aktywności np. bieganie czy pływanie. »

We wtorek Filię nr 2 odwiedziły sześciolatki z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Dzieci bardzo trafnie uzupełniły wiosenny tekst, potwierdzając tym samym, że doskonale rozpoznają pierwsze oznaki wiosny. »

W środę w ramach Tygodnia z Internetem odbyło się spotkanie dla klasy VIII b pt. "Podłącz się do biblioteki on-line". Uczniowie zapoznali się z katalogiem biblioteki i z mechanizmami wyszukiwania. Odkryli wszystkie możliwości konta czytelnika on-line. »

Na poniedziałkowym spotkaniu integracyjnym mieszkańców Ciświcy i Ługów odbyły się warsztaty szycia kolorowych kurek. »

Marcowe poruszenie w bibliotece trwa od kilku dni. Wykonaliśmy wiosenne porządki i przewietrzyliśmy półki. »

W ramach akcji "Pochwal się swoim hobby w Bibliotece" Aleksandra Skowron, uczennica klasy VIII ze SP 3, opowiedziała o swoim zainteresowaniu – świnkach morskich. »

Na kolejnych spotkaniach MDKK omawialiśmy "7 dni" Eve Ainsworth. Książka porusza problem agresji w szkole. Obejmuje okres siedmiu dni z życia dwóch dziewczyn – gnębicielki i gnębionej. »