Na poniedziałkowym spotkaniu integracyjnym mieszkańców w filii nr 2 szyliśmy piękne wiosenne bukiety tulipanów. »

Z okazji Światowego Dnia Książki dzieci z przedszkola Poziomka odwiedziły filię biblioteczną nr 2. Zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, z zaciekawieniem oglądały różne książki. »

Dzieci z przedszkola Poziomka odwiedziły bibliotekę w filii nr 2, żeby dowiedzieć się jakie książki znajdują się w bibliotece oraz czym różni się biblioteka od księgarni. Zobaczyły według jakich działów i w jakiej kolejności poukładane są książki. Zapoznały się z etapami powstawania książki od pisarza do czytelnika. »

Na "Tydzień z Internetem" do filii nr 2 zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3
w Jarocinie. Dzieci wysłuchały informacji o internecie, chętnie odpowiadały na pytania, a resztę zajęć spędziły w towarzystwie tabletów i aplikacji Drawing Desk.
»

Na przedświątecznym spotkaniu integracyjnym mieszkańców w filii nr 2, odbyły się warsztaty robienie wielkanocnych magnesów metodą decoupage. »

5 marca 2018 roku uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie zostali pasowani na czytelników biblioteki publicznej i szkolnej. »

W filii nr 2 na kolejnym spotkaniu klubu MDKK, omawialiśmy książkę John Boyne "Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa". »