W ramach akcji "Pochwal się swoim hobby w bibliotece" młodzież SP 3 spotkała się ze swoją starszą koleżanką Julią Kościańską, uczennicą gimnazjum. Julia należy do teatru ulicznego Anthony Street, który działa przy Klasztorze Franciszkanów w Jarocinie. »

Uczniowie z klasy szóstej i ósmej uczestniczyli w zajęciach dotyczących właściwych wyborów literackich. Młodzież poznała bestsellery ubiegłego roku i miejsca w Internecie, które warto odwiedzić, aby wybrać ciekawą dla siebie książkę. »

Kolejne spotkanie integracyjne mieszkańców Ciświcy i Ługów upłynęło pod hasłem – "Kosmetyczne małe co nieco". Zajęcia poprowadziła Irmina Roguszczak, która na co dzień pracuje z seniorami w JOK-u, przybliżając i wykonując im małe przyjemności kosmetyczne. »

Uczniowie z klas siódmych mieli okazję uczestniczyć w warsztatach reporterskich w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Młodzież poznała historię fotografii za pośrednictwem różnych rodzajów aparatów wykorzystywanych na przestrzeni lat, począwszy od camery obscura, poprzez aparaty na kliszę, polaroidy, a skończywszy na najnowszych aparatach cyfrowych. »

16 maja zawitała do Filii nr 2 grupa starszaków z Niepublicznego Przedszkola "Poziomka". Muzyka i taniec wprowadziły dzieci w świat szpaka Kajtka. »

W Tygodniu Bibliotek filia nr 2 zorganizowała drugie spotkanie dla uczniów klas ósmych - #podłącz się do biblioteki on-line. Uczniowie zapoznali się z katalogiem biblioteki i z mechanizmami wyszukiwania. »

9 maja grupa MDKK działająca przy filii nr 2 udała się do JOK Jarocin na warsztaty z Mają Kłodawską. Maja Kłodawska jest autorką vloga poświęconego książkom. »

Tuż przed długim weekendem w filii nr 2 odbyły się warsztaty kamishibai zrealizowane w ramach projektu Legendoczytacze na szlaku. Uczniowie klas czwartych spędzili aktywne trzy godziny na zajęciach, których finalnym celem będzie wydanie autorskiego teatrzyku kamishibai inspirowanego lokalną legendą o powstaniu Jarocina. »

Z okazji Światowego Dnia Książki oraz zbliżającego się Tygodnia Bibliotek do filii nr 2 zawitała kolejna grupa przedszkolaków, która w najlepszy z możliwych sposobów została zachęcona do wypożyczania książek. »

Światowy Dzień Książki stał się okazją do spotkania z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Od miesiąca każdy przedszkolak systematycznie, codziennie wybierał książkę dla grupy. »