Zabawy spod trzepaka, czyli jak to kiedyś bywało, kiedy dzieciakom się chciało

Zabawy spod trzepaka, czyli jak to kiedyś bywało, kiedy dzieciakom się chciałoTo były bardzo intensywne warsztaty. Uczestniczki szkolenia mogły się przenieść w świat swego dzieciństwa i przypomnieć sobie pod okiem trenerki jak dawne zabawy wykorzystać współcześnie w zajęciach z dziećmi.

Były znane niegdyś, a dziś zapomniane liczne wyliczanki, głuchy telefon oraz konkurencje "z gąsienicą". W trakcie warsztatów nie zabrakło również tańców zainspirowanych dawnymi bajkami m.in. Krecik, Bolek i Lolek oraz Makowa Panienka. Tworzyliśmy własne sznurkowe kompozycje oraz graliśmy stworzoną przez siebie przestrzenną grę w "statki".

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.