Co wydarzyło się 11 listopada?

Co wydarzyło się 11 listopada?W deszczowy wtorkowy poranek trzecioklasiści dotarli do biblioteki w Witaszycach i wzięli udział w teleturnieju wiedzy o Polsce. Najpierw wszyscy wysłuchali historii o odzyskaniu niepodległości, rozmawialiśmy o symbolach narodowych, a później drużyny sprawdzały swoją wiedzę z tematyki związanej z Naszą Ojczyzną.

Drużyny miały za zadanie rozwiązać karty pracy, określić w quizie prawdziwość usłyszanych twierdzeń oraz uzupełnić klasy określeniami związanymi z Polską. Na zajęciach pojawiły się też orzełki wykonane przez dzieci z różnych materiałów plastycznych.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.