Kiedy alkohol staje się problemem?

Kiedy alkohol staje się problemem?Członkowie i sympatycy Klubu Dyskusyjnego oraz Stowarzyszenia na rzecz Witaszyc spotkali się 22 października w bibliotece, aby wysłuchać pogadanki na temat problemów alkoholowych w rodzinie. Pani Magdalena Niewiada z Ośrodka Terapii Uzależnień w Jarocinie odpowiadała m.in. na pytania: kiedy alkohol staje się problemem?

Jakie objawy świadczą o uzależnieniu?  Co zrobić gdy zauważymy niepokojące sygnały związane z nadużywaniem alkoholu? Czy rodzina osoby z problemem alkoholowym może liczyć na wsparcie i pomoc w ośrodku? Należy pamiętać, że alkoholizm to nie choroba – to objaw wewnętrznych problemów osoby, która potrzebuje pomocy i wsparcia.  Bądźmy czujni, reagujmy w razie potrzeby  i szukajmy pomocy w ośrodku, w którym pracują doświadczeni terapeuci z certyfikatami oraz lekarz psychiatra.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Żyjmy zdrowiej Panie, Panowie" promującego zdrowy styl życia.