Dzisiaj rano w bibliotece w parku rozbrzmiewał Krasnoludkowy koncert na bum bum rurkach a wykonawcami byli przedszkolacy z „Marcinka”. »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cielczy zostali zaproszeni do obejrzenia w teatrzyku Kamishibai legendy "Tajemniczy tunel". Po jej wysłuchaniu dzieci wzięły udział w grze spacerowej z książką Joanny Jodełki "Jarocin dla dzieci". »

Akcja „Nowe horyzonty edukacji filmowej” prowadzona przez Kino Echo Jarocin im. Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie zakłada wprowadzenie uczniów w świat literatury i rozbudzenie zamiłowania do czytania książek i oglądania filmów jako tekstów opartych na strukturze narracyjnej. »

Dzieciom z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie przedstawiono w teatrzyku Kamishibai bajkę o Kici Koci, która zakłada zespół muzyczny. »

Misie z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie odwiedziła pani Monika z Biblioteki w Parku. Zaprosiła dzieci do obejrzenia teatrzyku ksmishibai Juliana Brudzewskiego „O Panach Palcach”, podczas którego świetnie się bawiły własnymi paluszkami. »

Z okazji Dnia Matki na grupach zabawowych przeczytano bajkę „Ja i moja mama”. Dzieci dla swoich rodzicielek wykonały wesołe serca. Wszystkich zaproszono do zabaw jakie pamiętają rodzice z dzieciństwa. Na koniec każde dziecko wspólnie z rodzicem wykonali kompozycję kwiatową w wazonie oraz kwiatka dla Mamy. »

Kolejny spacer po Jarocinie w piękne majowe przedpołudnie, tym razem odwiedzili nas uczniowie klas I-III z Bachorzewa. Dzieci zwiedziły jarocińską starówkę. »

Sobotni poranek na naszym parku upłynął na spotkaniu z Kicią Kocią i panią Moniką Skikiewicz. »

Bibliotekę w parku odwiedziły dzieci z Przedszkola Poziomka, które przechodząc przez magiczne koło, mogły rozpocząć zabawę z okazji „Dnia bez Śmiecenia”, który przypada 11 maja. »

W Tygodniu Bibliotek Bibliotekę w parku odwiedziły Żabki i Motylki z Niepublicznego Przedszkola „Poziomka” z Jarocina. Dzieci dowiedziały się że wystarczy wejść do biblioteki, sięgnąć po książkę i znaleźć się w dowolnym miejscu. »