Nasza biblioteka znalazła się w gronie bibliotek, które otrzymały dofinansowanie w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. »

W wietrzny i deszczowy dzień odwiedzili nas uczniowie kl.3 SP nr 4 aby uczestniczyć w jesiennych zajęciach "Spotkanie w lesie". Dzieci zwiedziły bibliotekę, wysłuchały tytułowego opowiadania i chętnie uczestniczyły w zabawach logicznych oraz ruchowych. »

W Dniu Borsuka Oddział dla Dzieci odwiedziły Misie Poranne z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek”. Wysłuchały historyjki Reginy Gruchalskiej „Borsuk Mruk”. »

W dniach 30 września i 1 października gościliśmy grupę bibliotekarzy z Piaseczna i bibliotek ościennych, którzy odwiedzili nas w ramach programu "Blisko". »

W Oddziale dla Dzieci gościliśmy panią Hanię z działu gromadzenia księgozbioru, która przeczytała uczniom z klasy II c Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Jarocina fragment „Bajki robotów” Stanisława Lema pt. „Trzej elektrycerze”. Po wysłuchaniu dzieci wykonały Eko-elektrycerza. »

Na grupach zabawowych królowały jesienne liście. Dzieci wraz z opiekunami zaproszono do zabaw z chustą animacyjną: spadające liście oraz wiatr jesienny. Przeczytano też bajeczkę „Pod gwiazdami” , po której wykonali sowy z kolorowych liści. »

W Dniu Kropki bibliotekę odwiedzili uczniowie z klas II i III Akademii Dobrej Edukacji. Zapoznano ich z księgozbiorem oraz pracą bibliotekarza. Wysłuchali historię o „Kropce i Kresce” po czym zaproszono ich do zabaw: łączenie kropek, kodowanie i domino. »

W poniedziałkowy poranek uczniowie z klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Zofią Staniecką. »