Podczas ferii w bibliotece w parku uczniowie z Zespołu Szkoły Społecznych w Jarocinie zwiedzili wraz z małą reporterką Nelą koło podbiegunowe. »

Choć kalendarzowa zima w pełni, pogoda nas nie rozpieszcza. Wieje, leje a tu ferie . Każdy chętnie poszedłby na dwór i ulepił pięknego bałwana. »

W krainie kolorowych bałwanków gościliśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek”. Przeczytano bajkę Bałwanek , która zainspirowała do udziału w zabawach. »

Pierwsze spotkanie grup zabawowych w Nowym Roku rozpoczęto od opowiadania bajki ”Kocham Cię, Babciu! Kocham Cię, Dziadku!” z serii Świnka Peppa. »

W tym roku dzięki wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiliśmy 2.013 książek »

Wczoraj w Oddziale dla Dzieci odbyło się świąteczne kodowanie. Uczestnikami zajęć były 4-latki z Niepublicznego Przedszkola "Jaś i Małgosia" »

W klimacie świątecznym odbyły się grupy zabawowe. Czytano dzieciom książeczki z okienkami, które przybliżyły temat świąt i posłużyły do świetnej zabawy. »

Dzięki księgarni z ulicy Paderewskiego z Jarocina w Bibliotece w parku odbyły się warsztaty skarpetkowe z Justyną Bednarek. Udział wzięli uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 5 z Jarocina oraz miłośnicy skarpetek. »

Dzisiaj w bibliotece w parku obchodzono podwójne święto Mikołajki oraz Roczek Kindloteki. W Oddziale dla Dzieci goszczono Pszczółki z Niepublicznego Przedszkola „Marcinek”. Przygotowano dla nich kodowanie na macie: Trasy Mikołaja do prezentu oraz wizerunku Mikołaja. »