Poświąteczne spotkanie na grupach zabawowych miało charakter wiosenny. Po bajce o zielonym groszku dzieci uczestniczyły w zabawie w sadzenie roślinek: rzodkiewki, słonecznika, szczypiorku i kwiatków. »

Grupy zabawowe przebiegały w świątecznej atmosferze. Na początku spotkania dzieci karmiły zajączka marchewkami, który później przebył leśną drogę do domu. Następnie wysłuchały bajeczki „Pisanki zajączka”, w której wyszukiwały kolorowe jajka. Na koniec wspólnie z mamami malowały torby z motywem wielkanocnym. Po złożeniu świątecznych życzeń dzieci otrzymały przypinki z zajączkiem. »

W słoneczny czwartkowy poranek odbyły się grupy zabawowe. Spotkanie rozpoczęto czytaniem bajki „Kto mieszka w ogrodzie”. »

Bibliotekę w parku odwiedzili drugoklasiści z Zespołu Szkół Podstawowych w Prusach. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem, dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka i co, oprócz książek, można w niej wypożyczyć, do czego służą audiobooki i co to są Kindle. »

Wiosenne zajęcia rozpoczęły się zapoznaniem z biblioteką i jej księgozbiorem. Uczniowie dowiedzieli się co należy wykonać aby stać się czytelnikiem. »

W Dniu Kobiet gościliśmy uczniów z klasy III B Szkoły Podstawowej nr 5 z Jarocina. Wysłuchali opowiadania „Zosia Iskierka, przyszła Liderka”. »

Na grupach zabawowych powitano dzieci za pomocą odgłosów zwierząt wykorzystując książkę Wioli Wołoszyn z serii "Jano i Wito. Dźwięk otwór”. »

Uczniowie z klas IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej z Wojciechowa odwiedzili Oddział dla dzieci i młodzieży. W związku z zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego przygotowano dla nich językowe kodowanie. »

Z okazji Dnia Kota maluchy i ich mamy zostały zaproszone na kocie zajęcia! Na początku spotkania przeczytano bajkę „Feliks i Ryska z ulicy Czereśniowej”. »

W ostatnim dniu ferii panie bibliotekarki odwiedziły dzieci z półkolonii w Potarzycy. Przedstawiły bajkę w teatrzyku Kamishibai i tak jak bohaterowie bajki stworzyły z dziećmi zespół muzyczny, który zagrał na bum, bum rurkach. »