Druga część warsztatów historycznych odbyła się w Filii nr 2. Tym razem spora grupa młodzieży wzięła udział w spotkaniu z Iloną Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie. »

W sobotni jesienny poranek do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży przybyła grupa chętnych uczniów z klasy VIIa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki by wziąć udział w warsztatach historycznych nawiązujących do okresu odzyskania przez Polskę Niepodległości. »

W poniedziałkowe popołudnie, w filii nr 3 odbyły się warsztaty historyczne w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty poprowadziły panie, Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego W Jarocinie i Marta Pakulska z jarocińskiej biblioteki. »

W ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" we wtorek w bibliotece w Wilkowyi odbyły się warsztaty historyczne. »

Tradycją już jest, że grupy z półkolonii odwiedzają w wakacje bibliotekę, żeby wziąć udział w różnych zabawach. W poniedziałkowe południe zawitały do nas, wraz z opiekunkami, dzieci z Roszkowa. Tym razem bawiliśmy się z legendami. »

Członkowie PTTK Oddział Ziemi Średzkiej w Środzie Wielkopolskiej, wyruszając na wyprawę śladami powstańców wielkopolskich, na swej trasie odwiedzili Mieszków. »

Kolejni legendoczytacze ruszyli na szlak. Uczniowie klasy 4 i 7 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie korzystając z aplikacji "Legendoczytacze na szlaku" poznawali treść czterech legend z terenu Ziemi Jarocińskiej. »

Każda pogoda jest dobra na spacer, zwłaszcza wirtualny. 1 lutego ciekawostki związane z naszym miastem poznawały "Krasnoludki" z Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie. »